+90 232 832 29 82 +90 533 471 67 66 +90 232 832 08 88 info@yasamsagliktipmerkezi.com

ND YAG LAZER

Bu lazer tipi teknik özellikleri nedeni ile en derine inen lazer tipi olarak bilinir. Dalga boyu en uzun olan epilasyon lazeridir. Bu nedenle kılın yapısında bulunan melanin ismindeki boya maddesine az tutunur. Nd yag lazerlerin melanine tutunması nedeni ile melanin üzerinden etkisi yok denecek kadar azdır.

ND YAG LAZER her cilt rengine güvenle uygulanır, ince kıllarda da etkilidir. En koyu cilt tipi Afro-Americana dahil, cilt lekelenmesine sebep olmaksızın uygulanabilir. Bu nedenle yazın uygulanmasında bir sakınca yoktur. Bu lazer sisteminin melanine hassasiyeti çok azdır. Deriye lazer enerjisini gönderirken en dış tabakayı koruyan özel soğutucu ünitesi mevcuttur. Uygulama esnasında ciltle teması olmadığından hijyen açısından sorun yaşanmaz

Nd-YAG lazerde, hedef melanin değil kıl köküdür. Bu yüzden ince kıl, kalın kıl veya kıl rengi farketmez. Açık tenli ciltlerin yanında koyu ciltlere de uygulanabilir lazerlerdir (özellikle cilt tipi III-VI başarısı literatürde çok bahsedilir).

Yanık riski olmadığından yaz kış kullanılabilir. Çünkü Nd-YAG lazerler enerjilerini üst epidermal bölgede kullanmazlar. Papillaya tüm enerjilerini verirler.

Nd-YAG lazerler, dokuya nüfuz edebilme kabiliyetlerinden dolayı papilla ya kadar enerjilerini taşırlar ve kılın anagen safhasında papilladaki hızlı büyüyen hücreleri termal etki ile yok ederler.

Nd-YAG lazerler, kıl köküne daha rahat ulaşırlar ( 7mm derinlikteki ince kıl kökleri dahil) Bu yüzden derin folikülere sahip sırt bölgesinde ve ince kılda başarısı çok yüksektir.

ND YAG LAZER yüzeysel kılcal varislerin tedavisinde kullanılan en iyi lazerdir. Kılcal varislerdeki hemoglobin boya maddesine tutunur ve damarın yanmasına neden olur. Bu nedenle varis tedavisinde 5 mm yi geçmeyen kılcal varislerin tedavisinde nd:yag lazerler tercih edilen lazerlerdir.

ND YAG LAZER kısa atımlar yaparak derideki derin yerleşimli lekelerin tedavisinde de kullanılmaktadır.

Web Design: Veta Yazılım