Diyetisyen

Anasayfa Diyetisyen

Beslenme ve Diyet

Beslenme insan sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır. 

Beslenme yetersizliği ve düzensizliği çoğu hastalığın oluşmasında doğrudan veya dolaylı olarak etkilidir. Sağlığın korunması, kaliteli olarak sürdürülebilmesi, hastalıklardan korunma, hastalık oluşumundan sonra tedavi etkinliğinin artırılması ve tedavi süresinin kısaltılmasında dengeli, yeterli ve sağlıklı beslenmenin önemli bir etken olduğu bilinmekte bu sebeple beslenme ve diyet birimine olan ihtiyaç günden güne artmaktadır.

Beslenme ve diyet bölümümüzde, kişinin beslenme öyküsü alınıp, yaşam şekli, yaşı, cinsiyeti, boyu, vücut ağırlığı, fiziksel aktivite gibi özellikleri göz önüne alınarak kişiye özgü sağlıklı bir diyet programı hazırlanmakta ve kişiye sunulmaktadır. 

Kişilerin beslenme alışkanlıklarının yanı sıra laboratuvar tetkikleriyle genel durumuna dair veriler sağlanmakta ve biyoelektrik impedans yöntemiyle vücut analizleri yapılarak metabolizma yaşı, metabolizma hızı, yağ, kas, su oranlarına bakılıp ayrıntılı bir değerlendirme ve takip yapılmaktadır.

 

Galeri


+90 232 832 23 62

Bir sorunuz mu var? Bizi hemen ara

info@yasamsagliktipmerkezi.com

Desteğe mi ihtiyacınız var? Bize bir mail atın

Pzt – Cm 08:30 – 18:00

Çalışma saatlerimiz

1987 senesinde Menemen Yaşam Sağlık Polikliniği olarak faaliyetine başlayan kurumumuz, 2005 senesinden bu yana Halkımıza Özel Menemen Yaşam Tıp Merkezi olarak hizmet vermektedir. Yaptığımız yatırımlarla çağın gerektirdiği modern cihazları halkımızın hizmetine sunmaktadır.