Estetik Birimi ve Lazer Epilasyon

Anasayfa Estetik Birimi ve Lazer Epilasyon

Estetik (Lazer Epilasyon)Birimi

Lazer Epilasyon: İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en sağlıklı ve en hızlı yoludur. Lazer epilasyonda cilt üzerine uygulanan lazer ışığı kıl kökünde yoğunlaşarak ısı oluşturur ve etraf dokuya zarar vermeden kıl kökünü yok eder. Kliniğimizde mediostar next diod lazer kullanılmaktadır. 

Lazer epilasyon çok koyu tenliler dışında hemen tüm cilt tiplerindeki kişilere uygulanabilmektedir. Uygulama öncesi, her hastanın uzman bir dermatolog tarafından muayene edilmesi gereklidir. Muayene sırasında önce hastanın tıbbi geçmişini değerlendirmelidir. Tanı konmuş hastalıkları ve düzenli kullandığı ilaçlar sorgulanmalıdır. Kadın hastalarda adet düzensizliği, yüz ve/veya gövdede akne (sivilce) varlığı, obezite, insülin direnci vs olması durumunda altta yatan hormonal bir bozukluk olasılığını değerlendirmek gerekmektedir. Bunun için uygun görülen hastalarda gerekli kan tetkikleri ve görüntüleme yöntemleri uygulanmalıdır. Sonrasında da gerekli görülen hastalar hormon hastalıkları (endokrinoloji) ve/veya kadın hastalıkları doktorlarıyla birlikte yeniden değerlendirilebilir.

Epilasyon için başvuran kişilerde herhangi bir cilt hastalığının varlığı da sorgulanmalıdır. Örneğin sedef hastalığı veya ala hastalığı (vitiligo) varlığında hastalık aktif dönemdeyse lazer epilasyon yapılması uygun olmaz. Uçuk benzeri deride viral enfeksiyon veya diğer bir bakteriyel, mantar enfeksiyonu varlığında, deri bütünlüğü bozulduğu için o bölgelere işlem yapılması ancak bu hastalıklar tedavi edildikten sonra mümkün olabilir.

Daha sonra doktor tarafından hastanın deri tipi, kıl kalınlığı, rengi ve yoğunluğu değerlendirilir. Hastanın beklentileri de öğrenildikten sonra, lazer epilasyonun o hastaya uygunluğu, tedavi başarısı ve olası yan etkileri hakkında hasta bilgilendirilir. Hastanın deri tipi ve kıl analizine göre uygun lazer cihazına, verilecek ışının dozuna ve kaç seans uygulanacağına karar verilir.

Alexandrite lazer epilasyon nedir?

Alexandrite lazerler kalın ve siyah kıllarda kullanılan bir lazer çeşididir. Diğer lazer çeşitlerinde olduğu gibi vücudun bütün bölgelerinde kullanılır fakat yüz için hekim kontrolünden geçmek şarttır. Alexandrite lazer epilasyon hem erkek hem de kadınlar için kullanıma uygundur. Alexandrite lazer kıl köklerinde bulunan melanin pigmentini hedef alır ve kıl köklerini öldürür.

Alexandrite lazer acısız ve ağrısız, belirli seans aralıklarıyla yapılan lazer ışın yöntemidir. Cilde teması olmadan cilde üç cm uzaklıkta olacak şekilde uygulanır. Kişinin kıl tipine ve cildine göre seans süreleri değişiklik gösterebilir. Alexandrite lazer açık cilt tiplerinde kullanılır.

Diode lazer nedir?

Diode Lazer; 810 nanometre dalga boyundaki lazerlere verilen isimdir.

Ütüleme lazer olarak da bilinen diode lazer tüm cilt tiplerinde kullanıma uygun olduğu için çok fazla tercih edilen bir lazer uygulamasıdır. İnsan vücudunda çıkan tüylerin şekli, cinsi, yönü, tüyün ciltteki derinliği ve kalınlığı farklılık gösterdiği için bazı lazerler lazer epilasyon tedavisinde yetersiz kalır, ama diode lazerde tüyün cinsi ne olursa olsun %100 dökülme sağlar.

Yüz, sırt ve kol bölgesinde özellikle tercih edilir, tüylerin rengi sarı olsa bile lazer her türlü tüyü görebilir ve ışın atar. Kişinin cilt ve kıl tipine göre 800 nanometre - 950 nanometre dalga boyları ile kullanan kişilere hızlı ve etkin lazer epilasyon imkânı sağlar. Cihaza bütünleşmiş bilgisayar sistemi ile belirlenen programa göre işlemi yönetir ve dalga boylarının doğru atışlar yapmasını sağlar.

ND:Yağ Lazer Nedir?

Nd:YAG Lazer, 1064 nm dalga boylu bir katı hal lazer sistemidir. Damar, leke tedavisinde ve lazer epilasyonda kullanılır. ND-YAG kristaline sahip lazer cihazları günümüzde kişisel bakımın yanı sıra, tıp ve sağlık sektöründe çeşitli hastalıkların ameliyatsız tedavisinde de sıkça kullanılan bir yöntemdir.

Yüksek oranda hemoglobin emilimine sahip olması nedeni ile damar tedavisinde kullanılır. Bütün cilt tiplerinde rahatlıkla tercih edilebilen Nd:YAG lazer epilasyonu, uygulama esnasında kolajen dokusunu arttırarak cildin gençleşmesine de katkı sağlar. 1064 nm dalga boyu sayesinde daha derin dokulara etki edebildiğinden kıl köklerinde en derin etkiyi sağlar.

+90 232 832 23 62

Bir sorunuz mu var? Bizi hemen ara

info@yasamsagliktipmerkezi.com

Desteğe mi ihtiyacınız var? Bize bir mail atın

Pzt – Cm 08:30 – 18:00

Çalışma saatlerimiz

1987 senesinde Menemen Yaşam Sağlık Polikliniği olarak faaliyetine başlayan kurumumuz, 2005 senesinden bu yana Halkımıza Özel Menemen Yaşam Tıp Merkezi olarak hizmet vermektedir. Yaptığımız yatırımlarla çağın gerektirdiği modern cihazları halkımızın hizmetine sunmaktadır.