+90 232 832 29 82 +90 533 471 67 66 +90 232 832 08 88 info@yasamsagliktipmerkezi.com

ALEXANDRITE LAZER

*755 nm dalga boyunu içeren bir lazerdir.

* Melanin absorbiyesi çok iyidir.

*Uzun zamandır kullanılan ve etkinliğini kanıtlanmış bir lazerdir.

*Amerikan FDA onaylı CYNOSURE Apogee Elite lazer epilasyon sisteminin; insan sağlığına zararı olmayan güvenilir ve etkili lazer epilasyon sistemi (Alexandrite laser) olduğu FDA tarafından bilimsel olarak belgelenmiştir.

* Alexandrite lazer epilasyon sisteminin gelişmiş ayar mekanizmaları sayesinde en etkili ve güvenli doz seçilebilir, havalı soğutma sistemi ile en acısız, hızlı ve konforlu lazer epilasyon sağlanır.

*Uygulamadan hemen sonra kılların yüzeyden yok olması bir avantajdır.
* Bu sebeplerle birçok merkez ve hasta tarafından tercih edilen oldukça popüler bir lazer yöntemidir.

*Türk insanı genellikle çok koyu olmayan ten rengine ve koyu renk kıl yapısına sahiptir, bu sebeple Alexandrite lazer için en uygun yapıdadır. Alexandrite lazer derindeki kıl köküne dek ulaşarak kalıcı sonuç sağlar ve bu başarıyı yakalarken kalıcı yanık sorununa neden olmaz. Cihaz cilde 3 santimden atış yaptığından hijyen açısından da her hangi bir problem yaşanmaz.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyon, lazer ışını ile vücutta istenmeyen tüylerin yok edilmesi yöntemidir. Lazer epilasyon uygulamasında gönderilen enerji, kıl folikülündeki melanin pigmenti tarafından absorbe edilir ve burada ısı enerjisine dönüşür. Kıl kökündeki sıcaklık yaklaşık 60 dereceye ulaşır ve bu şekilde kıl kökü tahrip edilir, kılın beslenmesi bozulur.

Lazer epilasyon cihazları kullandıkları dalga boylarına göre sınıflandırılır. Tıpta 40 yıldan beri uygulanan lazer, zaman içinde en etkin ve güvenli şekilde geliştirilmiştir. Lazer epilasyon cihazları dalgaboylarına göre başlıca 4 grupta incelenebilir: Ruby lazer (694 nm), Alexandrite lazer (755 nm), Diod lazer (810 nm), Nd-Yag lazer (1064 nm). Bir de Intense Pulse Light (IPL) teknolojisi ile çalışan cihazlar vardır ancak bunlar lazer değildir.

Lazer epilasyon tedavisinin başarısı uygulanan kişinin kıl yapısı, kıl kalınlığı ve cilt rengi ile doğrudan ilgili olduğundan tek tip cihaz tüm insanlar için uygun değildir. Her lazerin dalgaboyuna göre farklı sonuçları olacaktır.

Diod Lazerin zellikleri

Bu dalgaboyunda melanin emilimi daha azdır, bu nedenle diod lazer ile sadece açık tenlilere değil esmer ve bronz tenlilere de uygulama yapılabilir. Uzun dalga boyuna sahip olduğundan, lazer ışığının daha derine ulaşabilmesini ve derindeki kıl köklerini tahrip etmesini sağlar. Aynı zamanda diod lazerle diğer cihazlar ile uygulama yapılamayan ince ve açık renkli kıllara da uygulama yapılabilir. Bu özelliklerinden dolayı diğer cihazlara oranla daha geniş bir kitleye hitap etmektedir. Etkin soğutma sistemi ile uygulama sırasında hissedilen acı en aza indirilir. Yanık ve leke komplikasyonu çok azdır. Yazın güvenle uygulama yapılabilir.

Merkezimizde Alman Asclepion MeDioStar miXT Diode lazer cihazını kullanmaktayız. 

Cihaz başlığına kombine, patentli soğutma sistemi ile ciltte mükemmel soğutma sağlar. Aynı zamanda 810 nm ve 940 nm olmak üzere iki dalgaboyunu aynı anda tek cihazda kombine eden bir lazer epilasyon cihazıdır. Bu da cilt rengi açıktan koyuya geniş bir yelpazede tüm hastalarda iyi sonuç almayı sağlar.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ND YAG LAZER

Bu lazer tipi teknik özellikleri nedeni ile en derine inen lazer tipi olarak bilinir. Dalga boyu en uzun olan epilasyon lazeridir. Bu nedenle kılın yapısında bulunan melanin ismindeki boya maddesine az tutunur. Nd yag lazerlerin melanine tutunması nedeni ile melanin üzerinden etkisi yok denecek kadar azdır.

ND YAG LAZER her cilt rengine güvenle uygulanır, ince kıllarda da etkilidir. En koyu cilt tipi Afro-Americana dahil, cilt lekelenmesine sebep olmaksızın uygulanabilir. Bu nedenle yazın uygulanmasında bir sakınca yoktur. Bu lazer sisteminin melanine hassasiyeti çok azdır. Deriye lazer enerjisini gönderirken en dış tabakayı koruyan özel soğutucu ünitesi mevcuttur. Uygulama esnasında ciltle teması olmadığından hijyen açısından sorun yaşanmaz

Nd-YAG lazerde, hedef melanin değil kıl köküdür. Bu yüzden ince kıl, kalın kıl veya kıl rengi farketmez. Açık tenli ciltlerin yanında koyu ciltlere de uygulanabilir lazerlerdir (özellikle cilt tipi III-VI başarısı literatürde çok bahsedilir).

Yanık riski olmadığından yaz kış kullanılabilir. Çünkü Nd-YAG lazerler enerjilerini üst epidermal bölgede kullanmazlar. Papillaya tüm enerjilerini verirler.

Nd-YAG lazerler, dokuya nüfuz edebilme kabiliyetlerinden dolayı papilla ya kadar enerjilerini taşırlar ve kılın anagen safhasında papilladaki hızlı büyüyen hücreleri termal etki ile yok ederler.

Nd-YAG lazerler, kıl köküne daha rahat ulaşırlar ( 7mm derinlikteki ince kıl kökleri dahil) Bu yüzden derin folikülere sahip sırt bölgesinde ve ince kılda başarısı çok yüksektir.

ND YAG LAZER yüzeysel kılcal varislerin tedavisinde kullanılan en iyi lazerdir. Kılcal varislerdeki hemoglobin boya maddesine tutunur ve damarın yanmasına neden olur. Bu nedenle varis tedavisinde 5 mm yi geçmeyen kılcal varislerin tedavisinde nd:yag lazerler tercih edilen lazerlerdir.

ND YAG LAZER kısa atımlar yaparak derideki derin yerleşimli lekelerin tedavisinde de kullanılmaktadır.

Web Design: Veta Yazılım