Tıbbi Birimler

Acil Servis

Acil servis, hastanelerin ve diğer sağlık kuruluşlarının acil tıbbi yardım gerektiren hastalara hizmet vermek amacıyla kurulan bir sağlık birimidir. Acil servisler, hastanın şikayetine ve sağlık durumunun aciliyetine göre kendi içinde çeşitli birimlere ayrılarak faaliyet göstermektedir.

Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve diş sağlığı insan hayatının her döneminde büyük öneme sahiptir. Ağız ve diş sağlığı problemleri ve dişlerden kaynaklanan estetik sorunlar kişilerin hayatını ciddi anlamda olumsuz etkileyebilir. Ağız ve diş sağlığı problemleri genel sağlık üzerinde de etkili olabilir.

Beslenme ve Diyet

Beslenme, en temel ihtiyacımızdır. Son yıllarda yapılan çalışmalar yeterli ve dengeli beslenmenin birçok kronik hastalık riskini azalttığını rapor etmektedir.

Biokimya Laboratuvarı

Hastanelerin ve diğer sağlık kuruluşlarının hastalıkların ve genel sağlık durumunun analiz edilmesi, tanı- teşhis- tedavi süreçlerinde biyolojik analizlerin yapılması ile bu amaçla yapılan testlerin yorumlanması süreçlerinde hizmet veren birimine biyokimya laboratuvarı adı verilmektedir.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Pediatri olarak da bilinen çocuk sağlığı ve hastalıkları bölümü, doğumdan ergenliğe kadar uzanan süreç içinde yer alan bireylerin tanı, takip ve tedavisi ile ilgilenen bilim dalıdır.

Dahiliye

İç Hastalıkları Kliniğimizde; iç organlarla ilgili genel bulguların teşhisi ve tedavisi yapılmaktadır. Dahiliye çok geniş kapsamlı bir tıbbi birim olduğu için ilgilendiği hastalık dalları da oldukça fazladır.

Dermatoloji

Merkezimizin Dermatoloji Bölümü, tüm deri hastalıklarının tanı ve tedavisine yönelik hizmetlerin verildiği bölümümüzdür.. Dermatoloji Bilimi deri, saç, tırnak, ağız mukozası ve cinsel yolla bulaşan hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik tedavi ve rehabilitasyon, doğuştan ya da sonradan edinilmiş, kas, sinir ve iskelet sistemi problemlerinin yanı sıra, nörolojik hastalıklar, ortopedik problemler, fıtık, felç, travma, ağrı, kireçlenme, ameliyatlardan sonra gelişen fonksiyon bozuklukları ve diğer hastalıklara bağlı olarak ortaya çıkan hareket kısıtlılıklarının tanı, tedavi ve önleyici tedavisi ile ilgilenen bir uzmanlık dalıdır.

Genel Cerrahi

Genel cerrahi, vücutta sistemik ve yerel sorunların cerrahi yöntemlerle tedavisi yanında, genel prensipler (yara iyileşmesi, yaralanmaya metabolik ve endokrin cevap gibi) konuları içeren ve gelişimleri açısından pek çok cerrahi ve temel tıp dalını etkilemiş bir teknik disiplindir.

Göğüs Hastalıkları

Göğüs Hastalıkları Bölümü, tüm akciğer hastalıklarını kapsar. Akciğer hastalıklarının bir çoğunun görülme sıklığı yüksektir ve toplum sağlığı açısından önemli hastalıklardır. Bunlardan en önemlileri; “KOAH” (Kronik Tıkayıcı Akciğer Hastalığı), “akciğer kanseri”, “astım”, “pnömoni”, “akciğer embolisi”, “tüberküloz” ve “akciğer fibrozisi”dir.

Göz Hastalıkları

Gözlerde ağrı, bulanık görme, ışığa duyarlılık, uçuşan cisimler görme gibi belirtiler ciddi göz hastalıklarının habercisi olabilir. Diyabet, hipertansiyon romatizma gibi hastalıklar gözlerde hasara sebep olabilir.

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kendi alanında, tıp dünyasındaki her gelişimi yakından izleyen ve uygulayan Kadın Hastalıkları ve Doğum polikliniğimiz kadın hastalıkları, hamilelik takibi, doğum öncesi ve doğumla ilgili problemlerin çözümünde de modern tıbbın tüm olanaklarıyla hizmet vermektedir.

Kardiyoloji

İnsan vücudu, eşsiz bir yapıya sahiptir. Bu eşsiz yapının temel taşlarını ise hareket, sindirim, solunum, boşaltım ve dolaşım sistemleri oluşturmaktadır. Kalp damar sistemi olarakta adlandırılan dolaşım sistemi vücut sistemlerinin kendi aralarında koordineli bir şekilde çalışması için gerekli besin ve oksijeni sistemler arasında

Kulak Burun Boğaz

Poliklinik, laboratuvar, radyolojik tetkikler ve odiyolojik tetkikler sonrası hastalarımızın hemen tamamında hastanelerimizde tanı koyup tedaviye geçilmektedir. KBB muayene odaları klasik muayene gereçlerinin yanı sıra endoskopik muayenelere de olanak veren endovizyon sistemi ile donatılmıştır.

Mikrobiyoloji Laboratuvarı

Mikrobiyoloji laboratuvarları ilgili kanun ve yönetmeliklere uygun olarak açılıp çalışmaktadır. Bu laboratuvarlarda işler mikrobiyoloji uzmanları ve laborantlar (laboratuvar teknisyeni) ile yürütülür.

Nöroloji

Nöroloji bölümünün uğraşı alanına giren, beyin kanamaları, baş ağrısı, baş dönmesi serebrovasküler hastalıklar, hareket bozuklukları, kas ve sinir hastalıkları, epilepsi, alzheimer, multipl skleroz, inme ve uyku bozuklukları konuları ile ilgili merkezimizde hizmet verilmektedir.

Radyoloji

Hastalıkların teşhis edilmesi amacıyla vücut içi görüntülemelerin yapıldığı, damarların, yumuşak dokuların, kemiklerin görüntülerinin elde edildiği ve elde edilen görüntülerin yorumlandığı tıbbi uzmanlık alanıdır.

Ultrasonografi

Ses dalgalarının teknoloji ve tıp alanlarında pek çok kullanım alanı mevcuttur. Bunlardan biri olan ultrasonografi, bir tıbbi görüntüleme yöntemi olup ses dalgaları yardımıyla vücudun iç kısmında yer alan doku ve organların genel hatlarıyla görülebilmesini sağlar.

+90 232 832 23 62

Bir sorunuz mu var? Bizi hemen ara

info@yasamsagliktipmerkezi.com

Desteğe mi ihtiyacınız var? Bize bir mail atın

Pzt – Cm 08:30 – 18:00

Çalışma saatlerimiz

1987 senesinde Menemen Yaşam Sağlık Polikliniği olarak faaliyetine başlayan kurumumuz, 2005 senesinden bu yana Halkımıza Özel Menemen Yaşam Tıp Merkezi olarak hizmet vermektedir. Yaptığımız yatırımlarla çağın gerektirdiği modern cihazları halkımızın hizmetine sunmaktadır.