+90 232 832 29 82 +90 533 471 67 66 +90 232 832 08 88 info@yasamsagliktipmerkezi.com

LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyon, lazer ışını ile vücutta istenmeyen tüylerin yok edilmesi yöntemidir. Lazer epilasyon uygulamasında gönderilen enerji, kıl folikülündeki melanin pigmenti tarafından absorbe edilir ve burada ısı enerjisine dönüşür. Kıl kökündeki sıcaklık yaklaşık 60 dereceye ulaşır ve bu şekilde kıl kökü tahrip edilir, kılın beslenmesi bozulur.

Lazer epilasyon cihazları kullandıkları dalga boylarına göre sınıflandırılır. Tıpta 40 yıldan beri uygulanan lazer, zaman içinde en etkin ve güvenli şekilde geliştirilmiştir. Lazer epilasyon cihazları dalgaboylarına göre başlıca 4 grupta incelenebilir: Ruby lazer (694 nm), Alexandrite lazer (755 nm), Diod lazer (810 nm), Nd-Yag lazer (1064 nm). Bir de Intense Pulse Light (IPL) teknolojisi ile çalışan cihazlar vardır ancak bunlar lazer değildir.

Lazer epilasyon tedavisinin başarısı uygulanan kişinin kıl yapısı, kıl kalınlığı ve cilt rengi ile doğrudan ilgili olduğundan tek tip cihaz tüm insanlar için uygun değildir. Her lazerin dalgaboyuna göre farklı sonuçları olacaktır.

Diod Lazerin zellikleri

Bu dalgaboyunda melanin emilimi daha azdır, bu nedenle diod lazer ile sadece açık tenlilere değil esmer ve bronz tenlilere de uygulama yapılabilir. Uzun dalga boyuna sahip olduğundan, lazer ışığının daha derine ulaşabilmesini ve derindeki kıl köklerini tahrip etmesini sağlar. Aynı zamanda diod lazerle diğer cihazlar ile uygulama yapılamayan ince ve açık renkli kıllara da uygulama yapılabilir. Bu özelliklerinden dolayı diğer cihazlara oranla daha geniş bir kitleye hitap etmektedir. Etkin soğutma sistemi ile uygulama sırasında hissedilen acı en aza indirilir. Yanık ve leke komplikasyonu çok azdır. Yazın güvenle uygulama yapılabilir.

Merkezimizde Alman Asclepion MeDioStar miXT Diode lazer cihazını kullanmaktayız. 

Cihaz başlığına kombine, patentli soğutma sistemi ile ciltte mükemmel soğutma sağlar. Aynı zamanda 810 nm ve 940 nm olmak üzere iki dalgaboyunu aynı anda tek cihazda kombine eden bir lazer epilasyon cihazıdır. Bu da cilt rengi açıktan koyuya geniş bir yelpazede tüm hastalarda iyi sonuç almayı sağlar.

Web Design: Veta Yazılım